Nga Mancini, te Rodgers e Lopetegui: Sa emra e prapaskena për United

schedule09:40 - 24 Nëntor, 2021

schedule 09:40 - 24 Nëntor, 2021

Manchester United është në kërkim të pasuesit të Ole Gunnar Solskjaer. Lista e kandidatëve është e gjatë dhe emra që po lakohen janë të shumtë.

Gazetari i Bild, Christian Falk, ka mohuar dy prej emrave, gjermanin Ralf Rangnick dhe kampionin e Europës, Roberto Mancini.

Italiani është kontaktuar dhe nuk ka pranuar. Në listën e drejtuesve të Manchester United nuk janë vetëm Zinedine Zidane dhe Mauricio Pochettino.

Në skenë ka dalë edhe Brendan Rogders, trajneri aktual i Leicester. Ai ka një klazuolë që i lejon të largohet në rast se e kërkon një klub që garon në Champions League.

Nuk mungojna as alternativat nga Spanja. Njëri prej tyre është Julen Lopetegui, trajneri i Sevilla që përfaqësohet nga menaxheri i Cristiano Ronaldos, Jorge Mendes. Emri tjetër është ai i Unai Emery, që pritet të jetë një tjetër kandidat për stolin e United. / abcnews.al