Nga Laçi, në Elbasan: Trajnerër vendosin, si rreshtohen skuadrat e Superiores

schedule16:10 - 3 Qershor, 2020

schedule 16:10 - 3 Qershor, 2020

Katër ndeshje në Superiore prej orës 17:00, ndërkohë që janë zbuluar formacionet në Laç dhe në Elbasan. Kukësi rigjen Shkurtajn, titullar, kurse në mbrojtje është zgjedhur Lulaj në vend të Obanor. Luftëtari si zakonisht plot me të rinj.

KUKËSI: Xhika, Maliki, Teqja, Lulaj, Kotobelli, Ethemi, Musolli, Musta, Gavazaj, Abazaj, Shkurtaj. Trajner: Shpëtim Duro
LUFTËTARI: Shala, Dragoshi, Lala, Duka, Kukaj, Hyseni, Dushkaj,Çela, Çelaj, Lika, Mehmetllari. Trajner: Nikolin Çoçlli
GJYQTARË: Andi Koçi, Fatmir Lamaj, Maringlen Llukmani, Klodian Shahini

Në Laç Kyrian Nëabueze e nis nga stoli dhe Grecës i besohet sulmi, i mbështetur nga Xhixha dhe Vecaj. Teuta është ajo e zakonshmja, me Hebajn që është sulmuesi kryesor i skuadrës.

LAÇI: Stajila, Fangaj, Ignjatovic, Selmani, Rapo, Shehu, Deliu, Lushkja, Xhixha, Vecaj, Greca. Trajner: Armando Cungu.
TEUTA: Frashëri, Todorovski, Hoxha, Arapi, Kouros, Aleksi, E. Vila, Kallaku, L. Vila, Çyrbja,Hebaj. Trajner: Edi Martini
GJYQTARË: Juxhin Xhaja, Denis Rexha, Nertil Bregasi, Olsid Ferataj