Nga Fieri drogë drejt Greqisë, sekuestrohen 41 kg kanabis

schedule10:03 - 10 Nëntor, 2017

schedule 10:03 - 10 Nëntor, 2017

Një ngarkesë me 41 kg kanabis sativa u sekuestruan gjatë operacionit “DUKAS” në Patos të Fierit. Dy persona u arrestuan dhe sipas policisë ata janë Neritan Blido, 28 vjeç dhe Spartak Kamberaj, 26 vjeç, të dy nga Patosi.  Arrestimi i tyre u bë pasi, në lagjen “Dukas”, Patos gjatë kontrollit të banesës e cila i ishte lënë në ruajtje shtetasit Neritan Blido që prej 20 vitesh, në dollapin e dhomës së gjumit Policia gjeti  të fshehur 5 thasë plasmasi me lëndë narkotike të dyshuar Cannabis Sativa, gjithësej 41.3 kilogramë, e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale. Nga veprimet e para hetimore rezultoi se kjo sasi lënde e dyshuar narkotike ishte fshehur në këtë banesë nga shtetasit Neritan Blido dhe Spartak Kamberaj të cilët kishin për qëllim trafikimin  me destinacion Greqinë./abcnews.al