Nga Elizabeth te Kate, të gjitha herët e rralla që anëtarët e familjes mbretërore kanë qarë në publik

schedule21:05 - 9 Tetor, 2022

schedule 21:05 - 9 Tetor, 2022

Familja mbretërore britanike njihet për gjakftohtësinë që përballon çdo situatë ndërkohë që anëtarëve të saj nuk e humbin buzëqeshjen as në momentet më të vështira. Mirëpo, kishte raste kur ata nuk mund të menaxhonin ngarkesën e tyre emocionale dhe qanin në publik.

Mbretëresha Elizabeth

Hera e parë që monarkia e ndjerë qau në publik ishte në dhjetor 1997 kur anija e saj shumë e dashur Britannia u çaktivizua. Fansat e saj e panë për herë të parë Mbretëreshën Elizabeth të “përkulur” në publik. Monarkia i tha lamtumirë jahtit ultraluksoz, kostoja e të cilit u konsiderua shumë e lartë për t’u mirëmbajtur. Anija i kishte shërbyer familjes mbretërore për më shumë se 40 vjet.

Mbreti Charls

I ngarkuar emocionalisht ishte Princi i atëhershëm Charles në paraqitjen e tij zyrtare në ballkonin e Pallatit Buckingham, së bashku me nënën e tij, Mbretëreshën Elizabeth, si pjesë e festimeve të Jubileut Platinum, në qershor 2022. Familja Mbretërore Britanike po festonte sërish The Trooping the Color, pas 2 vitesh nga pandemia COVID-19. Princi u prek veçanërisht nga ana e nënës së tij, e cila kishte probleme me lëvizjen dhe nuk arriti ta shihte të gjithë paradën.

Gruaja mbretërore Camilla

Gruaja e mbretit Charles, Camilla, nuk mundi t’i mbante lotët e saj gjatë një vizite në Qendrën Safelives në Londër në janar 2016. Ajo kishte folur me viktimat e dhunës në familje dhe u shpërtheu në lot kur një grua i foli për vajzën që i kishte vrarë i shoqi.

Princesha Kate

Me lot në sy, Princesha Kate la një ngjarje në një spital fëmijësh në nëntor 2014. Kate ishte katër muajshe shtatzënë me Princeshën Charlotte dhe u prek veçanërisht kur takoi një grua, Leigh Smith, e cila humbi fëmijën e saj nga një sëmundje e rrallë e zemrës./abcnews.al