Newcastle ka mbyllur marrëveshjen me Dembele

schedule15:06 - 2 Dhjetor, 2021

schedule 15:06 - 2 Dhjetor, 2021

Newcastle planifikon të shpenzojë shumë para në tregjet e ardhshme dhe ardhja e familjes mbretërore saudite ka ndryshuar paradigmën ekonomike të klubit. Klubi anglez synon të shpenzojë rreth 300 milionë euro në zyra dhe Dembélé vazhdon të jetë një nga opsionet e tij të preferuara.

Sipas Todofichajes, futbollisti francez do të kishte mbyllur tashmë një marrëveshje me “magjistarët” për verën e ardhshme. Lojtari ka vendosur të mos vazhdojë në Barcelonë dhe nuk do të kishte pranuar objektivat e kontratës të propozuara nga drejtuesit e sportit.

Dembéle e kupton se koha e tij në klub ka mbaruar dhe ai ka nevojë për një klub të ri për të rifilluar karrierën e tij. Tani për tani Newcastle do të ishte vendi i përsosur dhe do të kishte një rol udhëheqës brenda skuadrës.

Kontrata e re do të zgjatet për 5 sezonet e ardhshme me një normë prej 15 milion € plus një bonus prej 15 milion € për transferimin. Marrëveshja është mbyllur plotësisht dhe mund të zyrtarizohet nga janari. /abcnews.al