Newcastle futet në karantinë, ndeshja e Premier League në rrezik

schedule11:58 - 1 Dhjetor, 2020

schedule 11:58 - 1 Dhjetor, 2020

Koronavirusi godet sërish Premier League. Këtë herë bëhet fjalë për klubin e Newcastle, që ka vendosur që të gjithë lojtarët dhe stafi teknik të futet në karantinë, duke filluar nga dita e djeshme.

Ditën e dielë u konfirmuan shumë raste pozitive dhe si pasojë trajneri Steve Bruce e anuloi seancën stërvitore. Sipas raportimit të “The Guardian”, ekipi nuk do të rikthehet në stëërvitje të paktën deri ditën e mërkurë, kur futbollistët dhe stafi do të testohen sërish.

Deri më tani ndeshja kundër Aston Villas që është programuar për ditën e premte është në rrezik. Në rast se ajo do të shtyhet për në një datë tjetër, atëherë do të bëhet ndeshja e parë e Premier League që shtyhet nga pandemia që nga rifillimi i kampionatit në qershor. /abcnews.al