Netflix, muzikë, video-lojëra dhe… gatim: Si po i kalon Broja ditët e izolimit

schedule16:48 - 24 Mars, 2020

schedule 16:48 - 24 Mars, 2020

Sulmuesi shqiptar i Chelsea, Armando Broja, ka dhënë një intervistë për faqen zyrtare të klubit, ku ka treguar si po i kalon ditët e izolimit në shtëpi.

NETFLIX – “Riverdale”. Unë po e shikoj këtë për një kohë të gjatë deri më tani, por është një serial vërtet i mirë, po e shijoj shumë. Çdo seria që është me mister, është serial i përsosur. Po shikoj edhe John Wick 3. Është një nga filmat më të mirë aksion që kam parë ndonjëherë. E kam parë pesë herë deri tani dhe është ende i mahnitshëm”.

MUZIKË – “Ndërsa unë kam qenë duke bërë stërvitje, kam dëgjuar albumin e ri të ‘Lil Baby-My Turn”

APLIKACIONET – “Unë kam përdorur shumë Instagramin, duke parë të gjithë që postojnë sfidat “Qëndroni në shtëpi”. Është i lezetshëm dhe gjithashtu pashë në Instagramin e Chelsea që klubi po lejon punonjësit e NHS të qëndrojnë në hotelin e tyre, gjë që është e mahnitshme! Unë gjithashtu kam përdorur Twitter pak, si dhe është një aplikacion i lehtë për t’u përdorur dhe është shumë i mirë.

VIDEO-LOJËRAT – “Unë kam qenë duke luajtur Call of Duty: Warzone, e cila ju lejon të luani me miqtë në një skuadër prej tre kundër të tjerëve për të provuar të fitoni. Unë gjithashtu kam qenë duke luajtur Grand Theft Auto. Unë e di se është e vjetër, por është një lojë me të vërtetë e mirë, veçanërisht kur të gjithë miqtë e mi janë online dhe ne bëjmë një listë të madhe për lojëra me shumë gara. Gjithmonë bëhet shumë konkurruese”.

KOHA E LIRË – “Unë stërvitem shumë tani që jam në shtëpi, sepse kjo është mënyra më e mirë që të mund të qëndroj në formë dhe të kthehem i gatshëm kur të kthehemi. Unë jam gjithashtu duke ndihmuar mamanë time të gatuajë, gjë që është më e vështirë nga sa mendoja, por është vërtet kënaqësi të mësosh”, tha Armando Broja./abcnews.al