Negociatat për detin/ Ministria e Jashtme greke: Atmosferë bashkëpunimi

schedule10:36 - 1 Maj, 2018

schedule 10:36 - 1 Maj, 2018

Pas raundit të parë të negociatave mes Shqipërisë dhe Greqisë për përcaktimin e hapësirës detare, ka reaguar Ministria e Jashtme e Athinës.

Me anë të një deklarate të shkurtër, institucioni që drejtohet nga ministri Nikos Kotzias nënvizon se “takimi u zhvillua në një atmosferë konstruktive bashkëpunimi”.

Ndërkohë, raundi i parë i negociatave u mbajt në Tiranë. Deri më tani shumë pak detaje janë dhënë lidhur me atë se çfarë është diskutuar./abcnews.al