“Në fitore marrim meritat, në humbje përgjegjësinë”, Gurishta flet pas humbjes

schedule10:18 - 29 Gusht, 2021

schedule 10:18 - 29 Gusht, 2021

Vllaznia nuk ia doli të gëzojë tifozët e saj mbrëmë në finalen e Superkupës dhe përfundoi duke u mundur me shifrat 3-0 nga Teuta, që bëri të sajën për herë të dytë radhazi këtë trofe.

Pas ndeshjes tifozëve i është drejtuar Erdenis Gurishta, kapiteni i Vllaznisë. Në një postim në rrjetet sociale ai shkruan se merr përgjegjësitë për këtë disfatë, por është koshient se është rrugë e gjatë deri në fund të sezonit.

“Nganjëherë nuk shkojnë gjërat si i mendon, por ky është futbolli. Kur fitojmë marrim meritat, kur humbim marrim përgjegjësitë. Një rrugë e gjatë dhe e vështirë na pret! Forca Vllaznia”, shkruan Gurishta. /abcnews.al