Ndryshimi më i ri në instagram

10:44 | 18/12/201910:440

Instagram-i është shumë kritik ndaj vetes, kështu që mos u habisni nëse çdo javë vjen me nga një ndryshim të ri.  Lajmi i fundit prej tij lidhet me përshkrimet që bëjmë ne krah fotove, në gjuhën e Instagram-it, “captions”.

Kompania ka lançuar një opsion që pritet të reduktojnë bullizmin online. Ky opsion, të jep mundësinë të mendoheni dy herë para se të shkruani ndonjë gjë ofenduese apo keqdashëse në foton a videon tuaj.

Tani, çdo gjurmë e juaja do të ndiqet nga opsioni më i ri “AI” dhe nëse është ofenduese, përdoruesit do t’i njoftohet në mënyrë që ta fshijë ose ta editojë para se ta postojë.

Instagram-i uron që ky ndryshim të shërbejë gjithashtu si mjet edukues për përdoruesit e tij

Që dje, opsioni është bërë i aksesueshëm në Amerikë ndërsa globalisht pritet të hyjë në fillim të 2020-ës./abcnews.al

 

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono