Ndriçim Kulla intervistë në ABC News

schedule22:25 - 11 Janar, 2018

schedule 22:25 - 11 Janar, 2018

I ftuar në studion e ABC News me gazetaren Bruna Çifligu, studiuesi, publicisti dhe botuesi Ndriçim Kulla. Diskutim për shpalljen e vitit 2018 nga qeveria si viti i përkujtimit të 550 vjetorit të vdekjes së Skënderbeut. Ky festim lidhet dhe me një autor dhe albanolog me famë botërore, i cili pjesën më të madhe të veprave të tij dhjetra vellimshme ia ka kushtuar heroit tonë kombëtar dhe epokës së tij. At Xhuzepe Valentini ose siç thërritet me emer të shqiptarizuar Zef Valentini është sjellë në qendër të bisedës me anë të një nga njohësit më të rrallë të tij./abcnews.al