Ndjekje me motor dhe breshëri! Abc News publikon videon ekskluzive nga atentati në mes të ditës në Shëngjin

schedule20:46 - 15 Shtator, 2020

schedule 20:46 - 15 Shtator, 2020

Abc News siguron pamje ekskluzive nga atentati që ndodhi në mes të ditës në 14 gusht në Shëngjin dhe që u denoncua në media vetëm pak ditë më parë. Në videon e dytë të siguruar nga Abc News duket ndjekja që autorët i kanë bërë “shënjestrës” të pa shqetësuar në rrugët e qytetit.

Në video duket momenti kur në lagjen ‘’Xhenjo’’ në rrugën Lezhë-Shëngjin, dy autorët ende të paidentifikuar lëvizin me një motoçikletë dhe skafanda në kokë dhe qëllojnë më armë zjarri pistoletë në drejtim të makinës tip Mercedes Benz C Class me ngjyrë gri me targa AA 811 AB.

Në makinë duken shenjat, teksa plumbat e kanë tejshpuar, por fatmirësisht nuk kanë plagosur personat që ishin brenda, Besnik Reci, i cili po udhëtonte në mjetin e tij me bashkëshorten dhe 2 djemtë e mitur.

Lexo edhe: Artan Hoxha: Silenciatori u bllokua, autorët qëlluan haptazi, e ndoqën “shënjestrën” 20 km

Gazetari investigativ Artan Hoxha i ftuar në studion e Abc News përmes pamjeve të reja dhe informacioneve mbi “shënjestrën” dhe autorët hodhi më shumë dritë mbi ngjarjen e rëndë ende të pazbuluar./ d.b/Abcnews.al