Ndeshja në Metropolitano, Pioli: Është shansi ynë i fundit në Champions League

schedule15:30 - 23 Nëntor, 2021

schedule 15:30 - 23 Nëntor, 2021

Stefano Pioli , trajneri i Milanit , ka folur ndeshjen që ekipi i tij do të luajë kundër Atlético Madrid në Wanda Metropolitano.

Trajneri italian vlerësoi konkurrencën e Atléticos dhe për këtë arsye theksoi rëndësinë e mbajtjes së përqendrimit të lartë deri në fund.

Ne analizojmë karakteristikat e rivalëve tanë. Ne i njohim ata shumë mirë, jemi matur me ta së fundmi. Është ndoshta shansi i fundit për të provuar të qëndrojmë në Champions League, “ tha ai.

Ne e dimë aftësinë e Atléticos për të luftuar deri në fund. Ata janë një nga ekipet evropiane që shënojnë më shumë pikë në minutat e fundit. Duhet të jemi të kujdesshëm, por mund t’u ndodhë edhe atyre, si në Valencia, kur fituan 3 -1 dhe përfundoi duke barazuar 3-3. Duhet të besojmë deri në fund”, shtoi ai.

Ai nënvlerësoi njëmbëdhjetëshen që do të rreshtojë trajneri argjentinas Diego Pablo Simeone dhe konsideroi se forca e Atléticos, përtej talentit individual, është grupi. r.t/abcnews.al