Ndahet nga jeta në moshën 65-vjeçare aktori i “Sex and the City”

schedule16:14 - 13 Maj, 2022

schedule 16:14 - 13 Maj, 2022

Ka ndërruar jetë  në moshën 65-vjeçare aktori i njohur, Bruce MacVittie, i cili u bë i famshëm më së shumti për rolet e tij në “The Sopranos” dhe “Sex and the City”.

MacVittie vdiq në një spital të Manhattan të shtunën dhe lajmin e hidhur e konfirmoi bashkëshortja e tij, Carol Ochs. Ndërkohë, shkaku i vdekjes është zbuluar ende.

Karriera e MacVittie filloi në Broadway, ku punoi si mësues i Al Pacinos në prodhimin e vitit 1983 të “American Buffalo”. Më vonë ai mori rolin kryesor.

Ai ka qenë pjesë e shumë serialeve të njohur, si “Miami Vice”, “Sex and the City”, “Oz”, “Blue Bloods”, “Chicago Med” dhe “The Deuce”.

Aktori ka lënë pas bashkëshorten dhe vajzën e tyre, Sophia Oliva Ochs MacVittie./abcnews.al