Ndahet nga jeta në moshën 48-vjeçare reperi amerikan

schedule13:26 - 19 Qershor, 2023

schedule 13:26 - 19 Qershor, 2023

Reperi amerikan Big Pokey ka vdekur pasi u rrëzua gjatë një performance në Teksas.

Artisti, emri i vërtetë i të cilit ishte Milton Powell, po performonte në një event në një bar të shtunën, kur u rrëzua në skenë.

Dëshmitarët nxituan për të ndihmuar 48-vjeçarin kur ai bie në skenë para se të dërgohej në spital.

“Ai ishte shumë i dashur nga familja, miqtë dhe fansat e tij besnikë. Big Pokey do të jetë përgjithmonë The Hardest Pit In The Litter”, tha publicisti i tij në një deklaratë, duke iu referuar albumit debutues të reperit.

Videoja që qarkullon në mediat sociale tregon se Powell bie papritur mbrapsht me mikrofonin në dorë teksa performonte në Barin Pour09 në Beaumont.

Mjekët morën një telefonatë pak para mesnatës, tha një zëdhënëse e policisë Beaumont për Houston Chronicle. Shkaku i vdekjes nuk është bërë i ditur.

Powell u rendit në Billboard Hot 100 kur u shfaq në këngën e Paul Wall Sittin Sidewayz në 2005. Vitin e kaluar, ai u shfaq në Southside Royalty Freestyle të Megan Thee Stallion.

Artistë të ndryshëm, duke përfshirë Juice J, Slim Thug dhe Lil Flip, kanë bërë homazhe për Powell.