Ndahet nga jeta Meat Loaf, ikona e Rock

schedule12:24 - 21 Janar, 2022

schedule 12:24 - 21 Janar, 2022

Këngëtari dhe aktori Meat Loaf është ndarë nga jeta në moshën 74 vjeçare. Në profilin e tij në Facebook shkruhet se në momentet e fundit të jetës pranë tij ndodhej bashkëshortja, shkruan BBC

Gjatë karrierës së tij ai ka përjetuar gjashtë dekada duke shitur më shumë se 100 milion albume në të gjithë botën, por dhe aktrimin në më shumë se 65 filma.

I lindur në Dallas në 27 shtator 1947, Marvin Li Edej, pavarësisht disa vështirësive – përfshirë falimentimin, ai arriti një sukses të madh me karrierën si muzikant dhe këngëtar. Sidomos me albumin “Bet Out of Hell”. Meat Loaf fitoi një çmim Gremi për performancën më të mirë vokale për këngën: “I’d Do Anything for Love (But I Won’t Do That)”.

/abcnews.al