Ndahet nga jeta kolonel Neshet Shena, Meta: Do të mbetet shembull frymëzues i ushtarakut

schedule14:57 - 13 Gusht, 2020

schedule 14:57 - 13 Gusht, 2020

Presidenti ilir Meta ka reaguar pas vdekjes së Komandantit të Qendrës së Bashkuar Operacionale, Kolonel Neshet Shena.

Kreu i shtetit në mesazhin e tij të ngushëllimit shkruan se Shena do të mbetet shembull frymëzues i ushtarakut profesionist dhe drejtuesit model në radhët e Forcave tona të Armatosura, njeri me vlera dhe integritet të lartë qytetar.

I trishtë lajmi për ndarjen e parakohshme nga jeta të Komandantit të Qendrës së Bashkuar Operacionale, Kolonel Neshet Shena.

Me një karrierë të gjatë, të spikatur e të vlerësuar, Kolonel Shena do të mbetet shembull frymëzues i ushtarakut profesionist dhe drejtuesit model në radhët e Forcave tona të Armatosura, njeri me vlera dhe integritet të lartë qytetar.

Ngushëllimet më të ndjera bashkëshortes Rita, fëmijëve Kreshnik dhe Nerid, miqve, kolegëve dhe komunitetit të ushtarakëve për këtë humbje të madhe.

Lamtumirë Kolonel! U prehsh në paqe!”, shkruan Meta.