NBA pezullon ndeshjet, basketbollisti i famshën rezultoi pozitiv me Covid-19

schedule12:55 - 12 Mars, 2020

schedule 12:55 - 12 Mars, 2020

Pas futbollistit të Juventus, Daniel Rugani, i cili rezultoi pozitiv me koronavirus, një tjetër lojtar i famshëm është konfirmuar me Covid-19.

Bëhet fjalë për basketbollistin e Utah, Rudy Gubert.

Basketbollisti është izoluar menjëherë dhe po merr mjekimin e duhur, ndërkohë që pritet ende një përgjigje për gjendjen e tij shëndetësore.

Rezultatet e testit të tij u publikuan vetëm pak orë përpara ndeshjes me “Thunder” dhe kjo bëri që ndeshja të pezullohet, megjithëse tifozët kishin filluar të mblidheshin në stadium.

NBA ka vënë në pauzë të gjitha ndeshjet, të cilat do të luhen në një moment të dytë pas një njoftimi tjetër zyrtar./abcnews.al