“Mund të mos jem në gjendje të bëhem nënë”, Selena Gomez zbulon frikën më të madhe

schedule17:54 - 4 Nëntor, 2022

schedule 17:54 - 4 Nëntor, 2022

Selena Gomez ka folur për shpresat e saj që një ditë të bëhet nënë. Në një intervistë për Rolling Stone, këngëtarja 30 vjeçare u shpreh se dëshiron shumë që bëhet nënë në të ardhmen dhe pse kjo mund të jetë shumë e vështirë. Kjo për shkak të çrregullimit bipolar nga i cili vuan.

Gomez tha se një herë kishte vizituar një mikeshë që po përpiqej të mbetej shtatzënë. Këngëtarja kujtoi se kishte qarë në makinën e saj dhe duke menduar për faktin se dy ilaçet që po merr për çrregullimin e saj bipolar ka të ngjarë të bëjnë që ajo të mos jetë në gjendje të ketë fëmijë.

<a href="https://people.com/tag/selena-gomez/" data-inlink="true">Selena Gomez</a> Rolling Stone

“Kjo është një gjë shumë e madhe, e madhe dhe e pranishme në jetën time”, tha Gomez duke shtuar se shpreson se do të bëhet nënë me mënyra të tjera në vitet në vijim. Mjekët theksojnë se medikamentet e çrregullimit bipolar kanë potencialin të shkaktojnë probleme të lindjes.

Megjithatë, disa mjekë rekomandojnë që të mos merren ilaçe të tilla gjatë lindjes, pasi simptomat bipolare mund të përkeqësohen gjatë shtatzënisë.

<a href="https://people.com/tag/selena-gomez/" data-inlink="true">Selena Gomez</a> Rolling Stone

/abcnews.al