Mourinho mund të kthehet në Premier League

schedule16:46 - 5 Dhjetor, 2021

schedule 16:46 - 5 Dhjetor, 2021

José Mourinho është shfaqur si një objektiv i mundshëm për Everton, nëse klubi anglez vendos të shkarkojë Rafa Benítez, sipas Mirror.

Portugezi mori drejtimin nga Roma në korrik, por do të ishte i gatshëm të rikthehej në Angli nëse paraqitej mundësia e duhur. Presioni ndaj Benitez është rritur pas derbit Merseyside, në të cilin Everton u mund 4-1 nga Liverpool në mesjavë.

Kjo humbje e zgjati serinë e keqe të Evertonit në shtatë humbje dhe dy barazime në 10 ndeshjet e fundit të Premier League. Tifozët vendas u mërzitën dhe përsëri e hoqën zemërimin e tyre mbi trajnerin dhe drejtuesit e Goodison Park.

Bashkëpronari Farhad Moshiri e ka mbështetur publikisht Benitezin që atëherë, por vota e besimit do të zgjasë vetëm për një kohë nëse rezultatet nuk përmirësohen. Në rast se vendosin të bëjnë një ndryshim në stol, emri i Mourinhos është ai që tingëllon më shumë. /abcnews.al