Mourinho i jep “leksione” ish-ekipit të tij, Roma fiton minimalisht ndaj Tottenham

schedule22:47 - 30 Korrik, 2022

schedule 22:47 - 30 Korrik, 2022

Tottenham përfundoi përgatitjet për sezonin e ri të Premier League me një humbje 1-0 nga Roma, ndërsa Jose Mourinho shijoi fitoren kundër ish-klubit të tij në Izrael.

Paulo Dybala debutoi për klubin e Serie A pasi përfundoi transferimin e tij të lirë nga Juventusi në fillim të kësaj jave, dhe ishte goditja nga  këndi e argjentinasit që u kthye në gol me kokë nga Roger Ibanez në minutën e 29-të në stadiumin ndërkombëtar Haifa.

Në kushte të vështira, lojtarëve iu lejuan pushime për pije në të dyja pjesët, ndërsa Mourinho i shkaktoi humbjen e parë para-sezonale ish-ekipit të tij.

Roma ishte skuadra më e fortë në pjesën e parë dhe Dybala mund ta kishte mbyllur debutimin e tij me një gol brenda 60 sekondave të para, vetëm për t’iu mohuar goli nga një pritje instinktive e dyfishtë nga Hugo Lloris.

Pavarësisht se nuk arriti të regjistrojë një goditje në portë, Conte do të inkurajohet nga performancat e nënshkrimeve të tij të reja, Clement Lenglet dhe Richarlison që patën një ndeshje premtuese, me një moment të shkëlqyer nga braziliani që për pak sa nuk çoi në një mundësi goli.