Moti – E shtunë, 28 Prill 2018

schedule10:08 - 28 Prill, 2018

schedule 10:08 - 28 Prill, 2018

Sipas MeteoAlb, moti mbetet me kthjellime dhe vranësira të shpeshta duke sjellë shira të përkohshëm në veri dhe qendër. Edhe pasditja vijon në të njëjtat kushte atmosferike, ku shira të përkohshëm mbeten prezent në veri dhe pjesërisht në qendër.

Temperaturat e ajrit rriten me të paktën 2°C gjatë mëngjesit dhe mesditës, duke shënuar mbi 31°C.

Era do të fryjë mesatare, por më e fortë në jug, me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi juglindor, duke krijuar në det dallgëzim mbi 2 ballë./abcnews.al

Prezantoi: Fioralba Dizdari