Moti – E shtunë, 21 Prill 2018

schedule10:25 - 21 Prill, 2018

schedule 10:25 - 21 Prill, 2018

Sipas MeteoAlb, vijon dominimi i kthjellime në veri dhe zonat qendrore, por vranësira kalimtare do të ketë ekstremi jugor i vendit. Pasditja mbetet me vranësira kalimatre në jug dhe zonat lindore ndërsa në veri dhe qendër mbeten dominante kthjellimet.

Temperaturat e ajrit ulen lehtë gjatë mëngjesit dhe mesditës, kryesisht në zonat jugore dhe qendrore duke shënuar maksimalisht 28°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare, me shpejtësi 27 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke bërë që në det dallgëzimi të ulet në 2 ballë./abcnews.al

Prezantoi: Fioralba Dizdari