Moti – E premte, 12 Korrik 2019

schedule08:00 - 12 Korrik, 2019

schedule 08:00 - 12 Korrik, 2019

Kthjellime dhe vranësira kalimtare mbetet Rajoni i Detit Mesdhe dhe Evropa Veriore. Ndërsa moti i vranët dhe rrebeshe shiu mbizotërojnë në Evropën Qendrore dhe atë Lindore.

Sipas MeteoAlb: Deri në mesditë  moti paraqitet me kthjellime dhe vranësira të lehta, pasditja zhvillon  vranësirat në ekstremin verior dhe zonat lindore duke sjellë shira të izoluar. Nata largon vranësirat duke ri-kthyer kthjellimet në vend.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes POR ulen në mesditë duke u luhatur nga 14°C deri në 31°C.

Era do fryjë lehte me shpejtësi 32 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar  dallgëzim 2-3 ballë./abcnews.al