Moti – E mërkurë, 9 maj 2018

schedule13:26 - 9 Maj, 2018

schedule 13:26 - 9 Maj, 2018

Sipas MeteoAlb: Pjesa e parë e ditës ka vijuar me kthjellime dhe vranësira të shpeshta duke sjellë shira të përkohshëm. NDERSA sërisht në mesditë vranëirat janë fuqizuar duke gjeneruar rrebeshe shiu në pjesën më të madhe të vendit. Orët e vona të pasdites dhe mbrëmja sjellin përmirësim të motit në pjesën më të madhe të Shqipërisë.

Temperaturat e ajrit janë ulur lehtë në mëngjes, por më e ndjeshme rënia është vrojtuar në mesditës duke shënuar maksimalisht 25 – 26°C.

Era ka vijuar të fryjë e lehtë, me shpejtësi 20 km/h nga drejtimi Perëndimor duke bërë që në det të vijojë dallgëzim i ulët.

Prezantoi: Fioralba Dizdari

/abcnews.al