Moti –  E mërkurë, 10 Korrik 2019

08:00 | 10/07/201908:000

Vranësira të shpeshta, të cilat do të sjellin rrebeshe afatshkurtër paraqiten Lindja dhe Juglindja e kontinentit. Ndërsa me kthjellime dhe vranësira kalimtare mbizotërojnë në Evropën Veriore, Qendrore dhe atë Jugperëndimore.

Sipas MeteoAlb: Vranësira kalimtare dhe herë pas-here kthjellime do të mbizotërojnë deri në mesditë,  në vijim pritet zhvillim i vranësirave pjesën më të madhe të vendit duke sjellë shira. Rajoni jugor do të mbetet në mbizotërimin e kthjellimeve.

Temperaturat e ajrit nuk ndryshojnë në vlerat minimale por rënie sjellë mesdita  duke u luhatur nga 15°C deri në 35°C.

Era do fryjë mesatare në tokë deri e fortë në det me shpejtesi 55-60 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar  dallgëzim 5 ballë./ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono