Moti – E martë, 29 Tetor 2019

schedule08:20 - 29 Tetor, 2019

schedule 08:20 - 29 Tetor, 2019

Sipas MeteoAlb: Paraditja mbizotërohet nga kthjellime në të gjithë terriorin. Por pasditja sjellë kalime vranësirash të lehta në vend, ku më të dukshme paraqiten në skajin verior të Shqipërisë duke lënë zonat jugore dhe qëndrore në ndikimin e kthjellimeve.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie të lehtë në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 25°C.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Perëndimor-Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim i ulët. /abcnews.al