Moti – E martë, 15 Tetor 2019

schedule08:02 - 15 Tetor, 2019

schedule 08:02 - 15 Tetor, 2019

Sipas MeteoAlb: Orët e para të ditës do të paraqiten kryesisht i kthjellët kthjellimesh në të gjithë vendin, POR varnësira kalimtare do të ketë në zonat malore. Gjithasht pasditja dhe mbrëmja të vijojnë me kthjellime për ultësirën perëndimore, ndërsa zonat përgjatë kufirit lindor do të kenë kalime vranësirash të lehta.

Temperaturat e ajrit do të ulën lehtë në mëngjes dhe mesditë duke u luhatur nga 7°C deri në 27°C.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Perëndimor-Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë. /abcnews.al