Moti – E martë, 8 Tetor 2019

schedule17:54 - 8 Tetor, 2019

schedule 17:54 - 8 Tetor, 2019

Sipas MeteoAlb: Alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimatre karakterizojnë kushtet e motit në territorin shqiptar, ku më të shpeshta vranësirat paraqiten në zonat jugore. Parashikohet që pasditja dhe mbrëmja të vijojnw në të njëjtat kushte atmosferike duke bërë që kthjellimet të jenë mbizotëruese në të gjithë vendin.

Temperaturat e ajrit mbeten të pandryshuara në mëngjes por rritje të lehtë sjellë mesdita duke luhatur vlerat minimale dhe maksimale nga 5°C deri në 26°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Verior-Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë. /abcnews.al