Moti – E martë, 15 Maj 2018

schedule13:38 - 15 Maj, 2018

schedule 13:38 - 15 Maj, 2018

Sipas MeteoAlb, orët e para të ditës kanë vijuar me kthjellime dhe vranësira të shpeshta duke sjellë shira të dobët në zona të izoluara.

Ndërsa pasditja deri në mbrëmje, fuqizojnë vranësirat duke bërë që shirat të bien me intensitet mesatar deri të lartë, në pjesën më të madhe të territorit shqiptar.

Temperaturat e ajrit kanë qëndruar konstante në mëngjes, por një rënie me 2 – 3°C ka shënuar mesdita duke ulur maksimumin në 24°C.

Era paraqitet kryesisht mesatare, me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi jugperëndimor, ndërsa në det ka vijuar dallgëzimi 2 – 3 ballë./abcnews.al

Prezantoi: Fiorallba Dizdari