Moti – E hënë, 18 Nëntor 2019

schedule10:01 - 18 Nëntor, 2019

schedule 10:01 - 18 Nëntor, 2019

Sipas MeteoAlb, Vranësira të shpeshta dhe reshje shiu janë paraqitur orët e para të ditës së sotme. Por mesdita dhe pasditja sjellin përmirësim gradual të kushteve atmosferike duke larguar reshjet nga vendi, ndërsa vranësirat e shpeshta dhe kthjellime të pakta do të mbizotërojnë në të gjithë Shqipërinë.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes por ulen me të paktën 2 gradë në mesditë duke luhatur vlerat ekstreme ditore nga 5-6°C deri në 19°C. Era do fryjë mesatare me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi jugor duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë./abcnews.al