Moti – E hënë, 10 Qershor 2019

schedule08:00 - 10 Qershor, 2019

schedule 08:00 - 10 Qershor, 2019

Sipas MeteoAlb: Mbetemi në ndikimin imasave ajrore të nxehta më origjinë jugore dukë bërë që gjatë paradites moti të dominohet nga kthjellime dhe vranësira të herë pas-herëshme, më të dukshme vranësira paraqiten në Juglindje të vendit. Mesdita dhe pasditja sjellin shtim të vranësirave në pjesën më të madhe të territorit duke rrezikuar shira të izoluar. Orët e natës përmirësojnë sërish kushtet atmosferike duke ri-kthyer kthjellimet.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes, por mbeten konstante në mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 16°C minimumi deri mbi 37°Cmaksimumi.

Era do fryjë e lehte me shpejtësi deri 25 km/h, nga drejtimi kryesisht Veriperendimor duke gjeneruar në det dallgëzim të ulët. /abcnews.al