Moti –  E enjte, 25 Korrik 2019

schedule08:30 - 25 Korrik, 2019

schedule 08:30 - 25 Korrik, 2019

Sipas MeteoAlb, Edhe sot, vendi ynë mbetet në ndikimin e masave ajrore të nxehta me origjinë Afrikane duke diktuar mot të kthjellët dhe me temperatura të larta në të gjithë territorin. Por orët e mbrëmjes do të sjellin vranësira të pakta në zonat malore.

Temperaturat e ajrit vijojnë rritje të tyre duke bërë që termometri të ngjitet deri në 40°C në zonat e ulëta.

Era do fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi perëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 ballë./ABC News Albania 24/7