Moti bën kthesë, çfarë parashikohet të sjellë dita e premte

schedule23:44 - 3 Mars, 2022

schedule 23:44 - 3 Mars, 2022

Dita e premte do të sjellë ndryshime sa i përket kushteve meteorologjike në vendin tonë. Sipas parashikimeve të bëra nga MeteoAlb, e premtja do të nisë me ktjellime dhe vranësira gjatë paradites, por që do të shpeshtohen me kalimin eorëve.

Ndërkohë që në zonat malore parashikohet që të ketë reshje të dobëta dëbore.

Sa i përket temperaturave ato do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -2°C deri në 15°C.

Era do të fryjë me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Lindor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim të ulët.