Moska akuzon SHBA-në për krime lufte në Siri

schedule11:51 - 3 Nëntor, 2017

schedule 11:51 - 3 Nëntor, 2017

Ushtria ruse deklaroi se Shtetet e bashkuara të Amerikës po i ndalojnë refugjatëve sirianë që të marrin ndihma humanitare, duke kryer në këtë mënyrë krime lufte. Sipas qendrës ruse për ripajtimin e palëve të përfshira në luftë, situata humanitare është shumë e vështirë në rajonin e At-Tanf, në kufirin mes Jordanisë dhe Sirisë ku gjendet dhe një njësi ushtarake e koalacionit ndërkombtar të drejtuar nga Uashingtoni