Momenti kur i vihet flaka makinës së efektivit në Shkodër, kamerat filmojnë çdo lëvizje të autorit

schedule09:10 - 14 Maj, 2022

schedule 09:10 - 14 Maj, 2022

Ky është momenti kur i vihet flaka automjetit të punonjësit të policisë në Shkodër. Gazetari Simon Shkreli ka siguruara për abcnews.al pamjet e kamerave të sigurisë.

Shihet se autori, i cili mban ë kokë një kapuç afrohet pranë automjetit tip “Mitsubishi” dhe i vendos zjarrin. Pasi makina përfshihet nga flakët ai largohet menjëherë duke vrapuar.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 04:00, në lagjen “Tre Heronjtë”. Automjeti në pronësi të efektivit Sokol Kroni, 54 vjeç ishte parkuar pranë banesës së këtij të fundit.

Sakaq, kanë nisur hetimet për identifikimin dhe kapjen e autorit. g.v/abcnews.al