“Moment historik”, ish-ambasadori Soreca për çeljen e negociatave: I lumtur për Shqipërinë dhe miqtë e mi!

schedule10:41 - 19 Korrik, 2022

schedule 10:41 - 19 Korrik, 2022

“Sot është një moment historik për Shqipërinë dhe BE-në.”

Kështu shprehet ish-ambasadori i BE-së në vendin tonë, Luigi Soreca përmes një postimi në Twitter. Ai nuk fsheh entuziazmin dhe gëzimin për “miqtë e tij” shqiptarë të cilët e shohin Evropën si një destinacion natyror.

“Sot është një moment historik për Shqipërinë dhe për BE! Më në fund ka ardhur koha që Shqipëria të ecë përpara në rrugën e saj drejt bërjes një shtet anëtar i BE-së. Shumë i lumtur për të gjithë njerëzit në Shqipëri dhe miqtë që e shohin Europën si destinacionin e tyre natyror. E ardhmja është së bashku!”, shkruan Soreca.

/Abcnews.al/