Mjekuan Nuredin Dumanin pas atentatit, lirohet një nga mjekët e spitalit të Fierit, tjetri lihet në arrest shtëpie

schedule12:52 - 3 Prill, 2022

schedule 12:52 - 3 Prill, 2022

Këtë të diel kanë mbërritur në ambientet e Gjykatës së Elbasanit mjekët e spitalit të Fierit që pak ditë më parë mjekuan Nuredin Dumanit pas atentatit në Papër. Mësohet se kirurgu Ermal Gjeco është liruar. Gjykata ka vendosur për të detyrim paraqitjeje.

Kurse për Julian Malajn, ndihmës mjekun është vendosur arrest shtëpie.

Ndërkohë kujtojmë se arrestimi i tyre është bërë pas atentatit ndaj Nuredin Dumanit i cili braktisi mjetin tip BMW pak metra larg vendit ku ndodhi atentati dhe u arratis drejt Fierit./abcnews.al