Mjeku u gjet i pajetë në shezlong, Manastirliu: Mbajti peshën e madhe në këtë pandemi

schedule16:20 - 12 Korrik, 2021

schedule 16:20 - 12 Korrik, 2021

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu në një postim në rrjetet sociale ka reaguar pas ndarjes nga jeta të mjekut Kujtim Shabani ditën e sotme në plazhin e Radhimës. Ministrja shprehet se mjeku ka mbajtur peshën më të madhe në këtë pandemik në urgjencën e spitalit të Korçës.

Ndarja e parakohshme nga jeta e dr. Kujtim Shabanit, mjekut të përkushtuar të Spitalit Rajonal të Korçës, është një humbje e madhe për familjen, për qytetarët e Korçës të cilëve u shërbeu me devotshmëri dhe për sistemin tonë shëndetësor.

Dr. Kujtimi ka mbajtur peshën e madhe në këtë pandemi në Urgjencën e Spitalit të Korçës, në shërbim ditë-natë për pacientët. Humbja e tij lë pas një boshllëk të pazëvendësueshëm për familjen dhe qytetin e tij! U prehsh në paqe doktor Kujtimi” shkruan ministrja.

Mjeku ndërroi jetë për shkak të një ataku kardiak teksa ishte me pushime së bashku me familjen e tij në Radhimë të Vlorës./db/ Abcnews.al