Ministria e Shëndetësisë tregon gjendjen e fëmijëve dhe grave shtatzënë me Covid-19

schedule13:35 - 28 Prill, 2020

schedule 13:35 - 28 Prill, 2020

Ministria e Shëndetësisë ka treguar gjendjen e fëmijëve dhe grave shtatzëna të prekura nga Covid-19 në vendin tonë.

Në deklaratën e saj ajo thekson se nuk ka asnjë fëmijë të shtruar në spital. Deri më tani nga 30 fëmijë të infektuar, 11 prej tyre janë shëruar, ndërkohë që pjesa tjetër ndodhen në shtëpi.

LEXO EDHE: Ministria e Shëndetësisë e pranon: 2 të infektuar te paraburgimi 302, janë transferuar

Ndërkohë nga 4 gra shtatzëna të infektuara, janë shëruar 3 prej tyre. /abcnews.al