Milani nuk ndalet në merkato, tenton afrimin e gjigantit polak

schedule14:55 - 25 Janar, 2021

schedule 14:55 - 25 Janar, 2021

Pas transferimeve të Meite, Mandzukic dhe Tomori, duket se Milan nuk do të ndalet në këtë merkato janari. Objektivi i radhës i “Djallit” është një mbrojtës dhe bëhet fjalë për Kamil Piatkowskin.

Sipas raportimit të gazetarit polak, Krzysztof Stanoëski, kuqezinjtë janë në bisedime të avancuara me klubin e 20-vjeçarit. Gjigandi i mbrojtjes ka luajtur 19 ndeshje këtë sezon me Rakow Czestochowa dhe falë paraqitjeve të tij pozitive ka rënë menjëherë në radarin e klubeve të mëdhenj.

Mësohet se marrëveshja mund të konkretizohet për shumën e 5 milionë eurove. Pritet që ditën e mërkurë të zhvillohet një takim vendimatr mes drejtuesve dhe nëse goditja nuk finalizohet atë ditë, atëherë klubet e tjera mund të futen në garë për shërbimet e të riut. /abcnews.al