Milani fluturon me Ibrahimovic, përplaset me Juventusin në gjysmëfinale
Zlatan Ibrahimovic feston një gol

23:42 | 28/01/202023:420

Milani ka mposhtur pas 120 minutash Torinon me rezultatin 4-2, sfidë e vlefshme për çerekfinalet e Kupës së Italisë. Koha e rregullt u mbyll me rezultatin 2-2 dhe në shtesë, Milani tregoi superioritet.

Calhanoglu çoi shifrat në 3-2, ndërsa Ibrahimoviç vulosi gjithçka pak minuta më vonë, duke shënuar golin e katërt për kuqezinjtë. Milani arrin kështu gjysmëfinalen e Kupës së Italisë, aty ku do të përplaset me Juventusin për një biletë në finale./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono