ibra

Klejdi Kaimi12:59 | 14/02/2020

Mino Raiola u godit edhe njëherë tjetër nga një shuplakë e Zlatan Ibrahimovic, pas barazimit 1-1 të Milanit me Juventusin në Kupën e Italisë mbrëmjen e së enjtes.

Agjenti i njohur italo-holandez, ishte i pranishëm në stadium dhe madje foli për të ardhmen e tre klientëve të tij në Milano, përkatësisht Ibrahimovic, Gianluigi Donnarumma dhe Giacomo Bonaventura.

Raiola po fliste me gazetarët, kur pa se Ibrahimoviç po i afrohej nga pas. Agjenti tha: “Më vjen keq djema, por unë jam në telashe, po vjen Ibrahimovic! Herën e fundit që ai më goditi, unë akoma ndiej dhimbjen” tha Raiola duke u larguar./abcnews.al

Veronik Istrefaj21:40 | 09/02/2020

Zlatan Ibrahimovic po bën një ndeshje të shkëlqyer kundër Interit. Pasi asitoi golin e Rebic, bomberi suedez shënoi edhe golin e dytë për Milanin, duke i çuar skuadrat në dhomat e zhveshjes me rezultatin 0-2.

Gjatë zhvillimeve të një goditje këndi, gjiganti i Milanit është i lirë në shtyllën e dytë dhe arrin të shënojë me kokë, duke mposhtur me lehtësi portierin Padelli./abcnews.al

Serie A, java 23

Inter – Milan 0-2
Rebic 40′, Ibrahimovic 45′

Veronik Istrefaj23:42 | 28/01/2020

Milani ka mposhtur pas 120 minutash Torinon me rezultatin 4-2, sfidë e vlefshme për çerekfinalet e Kupës së Italisë. Koha e rregullt u mbyll me rezultatin 2-2 dhe në shtesë, Milani tregoi superioritet.

Calhanoglu çoi shifrat në 3-2, ndërsa Ibrahimoviç vulosi gjithçka pak minuta më vonë, duke shënuar golin e katërt për kuqezinjtë. Milani arrin kështu gjysmëfinalen e Kupës së Italisë, aty ku do të përplaset me Juventusin për një biletë në finale./abcnews.al

Veronik Istrefaj22:44 | 28/01/2020

Ndeshja mes Milanit dhe Torinos ka shkuar në shtesë. E vlefshme për Kupën e Italisë, kjo sfidë u mbyll në barazim 2-2. Ishte Bonaventura që kaloi në avantazh Milanin, ndërsa mbrojtësi Bremer shënoi dy gola për Torinon.

Calhanoglu shënoi në minutën e 90+1′ për të çuar skuadrat në shtesë, por Ibra pak sekonda pak fundit, kishte një shans të artë për të shënuar. Bomberi suedez i befason të gjithë, pasi me portën e boshatisur nga një distancë e afërt, e çon sferën mbi tra. Edhe 30 minuta tjera në San Siro./abcnews.al