Milan-Roma, ja si pritet të rreshtohen skuadrat në “San Siro”

schedule13:42 - 6 Janar, 2022

schedule 13:42 - 6 Janar, 2022

Roma dhe Milan do të përballen mes tyre ditën e sotme, ndeshje e vlefshme për javën e 20-të në Seria A, takim që do të luhet në orën 18:30.

Te kuqezinjtë e Stefano Piolit janë 5 lojtarë të infektuar me Covid-19, ndërsa nga ana tjerët Jose Mourinho ka vetëm 2 lojtarë të infektuar.

Kjo ka ndikuar te të dyja skuadrat të cilat do iu duhet të bëjnë pa disa lojtarë për shkak të Covid-19, megjithatë trajnerët respektivë janë munduar të zgjedhin 11-më të mirë të mundshme, me të cilët priten të luajnë sfidën e sotme në “San Siro”.

Ja formacionet e mundshme:

Milan (4-2-3-1): Maignan; Florenzi, Kalulu, Gabbia, Theo Hernandez; Tonali, Krunic; Messias, Diaz, Saelemaekers; Giroud.

Roma (3-4-1-1): Rui Patricio; Mancini, Smalling, Ibanez; Karsdorp, Pellegrini, Cristante, Veretout, Vina; Zaniolo; Abraham. /f.a/abcnews.al