Milan bën pazar te Real Madrid

schedule18:10 - 21 Qershor, 2019

schedule 18:10 - 21 Qershor, 2019

Paolo Maldini dhe Zvonimir Boban udhëtuan drejt Madridit për tu njohur nga afër me lojtarët që Real Madrid ka nxjerrë në shitje. Madrilenët kanë shpenzuar rreth 350 mln euro dhe janë të detyruar të shesin.

Trajneri Zinedine Zidane ka një listë të gjatë me futbollistë të cilët nuk i konsideron të rëndësishëm për skemat e skuadrës. Këtu përfshihet edhe sulmuesi i shumë kërkuar nga skuadra e Milanit Dani Sebajops, i cili kushton plot 40 mln euro. Milan nuk është i gatshëm të paguajë këtë shifër ndërkohë që spanjollet ofrojnë mundësinë e huazimit me detyrim blerje.

Një tjetër objektiv i kuqezinjtë është mesfushori Mateo Kovaçiç, i rikthyer nga huazimi tek skuadra e Chelsea. Nëse kroati do të transferohej tek Milan do të ishte një rikthim në kampionatin Italian pasi më parë ka mbajtur veshur fanellën e Interit. Një tjetër futbollist i Real Madrid është me valixhe ne duar. Bëhet fjalë për mesfushorin Isko i cili nuk shihet si titullar nga trajneri Zidane. Milan kërkon të tentojë por vështirësitë janë maksimale për të veshur kuq e zi mesfushorin spanjoll./ABC News Albania 24/7