Meta ironizon zgjedhjet: Duhet të “shpik” një dekoratë të re

schedule11:40 - 1 Korrik, 2019

schedule 11:40 - 1 Korrik, 2019

Presidenti Ilir Meta ka reaguar një ditë pas zgjedhjeve të 30 qershorit. Në një postim në facebook, të shoqëruar nga një video me votime kolektive, kreu i shtetit ka ironizuar zgjedhjet, duke u shprehur se: “Më duhet të “shpik” një dekoratë të re, që besoj me ndihmën e Kuvendit socialist do miratohet, atë të “Heroit të votave socialiste”.

Presidenti ka falënderuar shqiptarët që  iu larguan konfrontimit dhe dhunës.

“Urime të gjithë qytetarëve që dje iu larguan konfrontimit dhe dhunës duke respektuar në mënyrë qytetare njëri-tjetrin, pavarësisht nga qëndrimi ndaj votimeve socialiste të thirrura nga kryeministri Rama.

Shqipëria shpëtoi nga kurthi i përplasjes civile, ndaj i falënderoj nga zemra të gjithë shqiptarët që nuk ranë viktimë e retorikës konfrontuese të liderëve të papërgjegjshëm, që përmes nxitjes së dhunës duan të fshehin skandalet dhe llogaridhënien e tyre.

Përsa i takon tejkalimeve të planit në votimet socialiste, asnjë surprizë nuk kisha.

Tani më duhet të “shpik” një dekoratë të re, që besoj me ndihmën e Kuvendit socialist do miratohet, atë të “Heroit të votave socialiste”.

Për të shijuar rikthimin e kohës së votimeve kolektive, ju ftoj të ndiqni edhe këtë video” /abcnews.al

https://www.facebook.com/ilirmetazyrtar/videos/2388326878063638/