Messi: Do mbyllja karrierën te Barcelona, ju tregoj ç’më ndodhi në verë

schedule10:42 - 9 Tetor, 2021

schedule 10:42 - 9 Tetor, 2021

Leo Messi ka dhënë një intervistë për “France Football” dhe rrëfen ccfarë i ndodhi te Barcelona, para kalimit te PSG. Sulmuesi argjetinas thekson se e kishte ndarë mendjen ta mbyllte karrierën te katalanasit, por nuk gjë nuk ndodhi dhe arsyet tashmë dihen.

“Në verë, pasi mora disa ditë pushim, u ktheva në Barcelonë me idenë për të nënshkruar kontratën dhe për të nisur mënjehrë stërvitjen. Mendova se gjithçka ishte OK dhe se mungonte vetëm firma ime.

Kur u ktheva më thanë se nuk ishte e mundur të rinovoja, se nuk mund të qëndroja dhe se duhet të gjeja një klub tjetër. Kjo sepse Barça nuk kishte mjete financiare për të zgjatur kontratën time. Ajo më prishi planet.

Siç thashë në ditën e lamtumirës, ishte shumë e dhimbshme për mua të largohesha nga Barcelona pas gjithë atyre viteve. Kisha vendosur të përfundoja karrierën time aty.

Më pas fillova të mendoj për të ardhmen time dhe PSG më dha mundësinë të bashkohesha me ta. Mora edhe oferta të tjera, por më duhet ta pranoj se arritëm një marrëveshje shumë shpejt”, tregon Messi. / abcnews.al