Mësoni çfarë ka rezervuar moti për këtë të mërkurë

schedule07:03 - 13 Maj, 2020

schedule 07:03 - 13 Maj, 2020

Këtë të mërkurë moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta deri mesatare në relievet malore.

Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 7 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,3 -0,5  metër në det të hapur.

Temperaturat do të jenë me rritje në mesditë.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  10/28°C

Zonat e ulëta  12/31°C

Zonat bregdetare 13/27°C./abcnews.al