Mertens i larguar, Napoli e gjen pasuesin tek Interi

schedule13:31 - 30 Qershor, 2022

schedule 13:31 - 30 Qershor, 2022

Napoli dhe Dries Mertens nuk do të rinovojnë kontratën dhe në klubin e kaltërt duhet të mendojnë për një zëvendësues të belgut.

Emri që ka dalë në skenë nga “Il Mattino” është ai i Joaquin Correa të Interit.

Në kushtet kur tek Interi nuk do të ketë shumë hapësira, ai është pro kalimit te Napoli.

Marrëveshja mund të mbyllet për 25 milionë euro, plus disa bonuse të tjera. Interi e ka blerë 30 milionë euro te Lazio. / abcnews.al