Mënyra e duhur për të gjetur parfumin tuaj të nënshkruar

schedule19:50 - 1 Tetor, 2021

schedule 19:50 - 1 Tetor, 2021

Para se të shkoni në dyqanin e kozmetikës për të zgjedhur parfumin që dëshironi të “firmosni” në pamjen tuaj, duhet të kuptoni pse është e rëndësishme të keni parfumin tuaj personal. Sipas listlist.com, parfumet jo vetëm që rrisin tërheqjen tuaj, por janë gjithashtu të nevojshme në rutinën tuaj të përditshme. Ju nuk do të dilnit nga shtëpia pa celularin tuaj ose çelësat e shtëpisë, e njëjta gjë vlen edhe për parfumin tuaj.

“Parfumet janë vërtet një nënshkrim për ju, ato janë pjesë e asaj që jeni,” tha Maxime Poulin, eksperti ndërkombëtar i bukurisë i Guerlain. Pra, pyes veten se cila është mënyra e duhur për të gjetur parfumin tuaj të nënshkruar?

Para se të blini një parfum, duhet të dini se çfarë lloj parfumi ju pëlqen. Raporton se ka katër përqendrime të ndryshme të parfumeve. Sa më i lartë përqendrimi, aq më aromatik është aroma dhe sa më gjatë të zgjasë që do të thotë se do të jetë edhe më e shtrenjtë.

Pasi të keni kuptuar se çfarë përqendrimi dëshironi të vishni, hapi tjetër është të provoni parfume të ndryshme! Por në vend që të përdorni kyçin tuaj si testues parfumesh, duhet të përdorni një letër të njomë, e cila do t’ju ​​ndihmojë të nuhasni më mirë parfumin! Pasi të keni spërkatur parfumin në letër, lëreni të pushojë për dy deri në tre minuta para se të nuhasni. Kini kujdes që të mos e nuhasni drejtpërdrejt, por lëvizni letrën rreth hundës.

Nëse ju pëlqeu ky parfum i veçantë, është koha ta provoni në lëkurën tuaj. Sidoqoftë, aplikoni parfumin vetëm në zonat pa aromë, siç janë krahët tuaj të brendshëm, dhe përdorni të njëjtën teknikë si letra, spërkateni atë në lëkurën tuaj dhe prisni disa minuta për të marrë aromën origjinale.

Së fundi, përpiquni të nuhasni vetëm dy deri në tre parfume në të njëjtën kohë, sepse me shumicën mund të harroni se si nuhas secili prej tyre./abcnews.al